Odchudzanie – Poznań

Myślisz o odchudzaniu? A może masz już za sobą nieudane próby zrzucenia zbędnych kilogramów? Odchudzanie, aby było w pełni bezpieczne, powinno przebiegać pod okiem dietetyka. Tylko bowiem wykwalifikowany dietetyk jest w stanie skonstruować dla Ciebie dietę w pełni zdrową i bezpieczną, dzięki której pozbędziesz się nadwagi czy otyłości bez efektu jo-jo i ryzyka wpędzenia się w kłopoty zdrowotne. Przyjdź na konsultacje do jednego z moich gabinetów w Poznaniu, aby dowiedzieć się więcej! Pomogę Ci poznać najlepsze metody modelowania sylwetki przy pomocy odpowiednio zbilansowanych posiłków.

Odchudzanie

Zdrowe odchudzanie – szkodliwość diet-cud

Zastanawiasz się, dlaczego stosowane dotychczas popularne diety, reklamowane jako cudowne, rewolucyjne i pewne, nie działają? A może próbowałeś suplementów diety, które nie przyniosły najmniejszych rezultatów? Stosowanie diet-cud czy połykanie popularnych suplementów diety zwykle nie pomaga schudnąć, ale jeśli nawet ten cel uda się osiągnąć – zwykle występuje efekt jo-jo, wskutek czego, w najlepszym razie, powracamy do punktu wyjścia.

Dzieje się tak dlatego, ponieważ diety-cud oparte są na błędnych założeniach. Nawet, jeśli odchudzanie w ten sposób przyniesie pożądany efekt, możemy całkiem nieświadomie doprowadzić nasz organizm do ruiny. Takie szybkie diety z reguły dostarczają organizmowi zbyt małej dawki energii, a także substancji odżywczych, niezbędnych naszemu organizmowi do właściwego, zdrowego funkcjonowania. Co więcej, zbyt szybka utrata wagi może stać się powodem anemii, zaburzeń metabolicznych i hormonalnych.

Odchudzanie

Zasady zdrowego odchudzania – odchudzanie z dietetykiem w Poznaniu

Zdrowe odchudzanie to takie, które przebiega pod czujnym okiem dietetyka. Przede wszystkim – każdy organizm jest inny. Mamy inny metabolizm, niekiedy dolegają nam nieodczuwalne na co dzień zaburzenia metabolizmu czy zaburzenia hormonalne, utrudniające zrzucenie zbędnych kilogramów czy sprzyjające ich odkładaniu się. Różni nas również tryb życia i codzienna aktywność fizyczna.

Doświadczony dietetyk posiada wiedzę niezbędną do określenia, jaki rodzaj diety jest dla Ciebie najodpowiedniejszy. Na podstawie zebranego wywiadu dotyczącego Twojego wieku, trybu życia, aktywności fizycznej, nawyków żywieniowych, preferencji i smaków, dietetyk jest w stanie sporządzić dla Ciebie zasady diety oraz konkretny jadłospis, w którym znajdą się wszystkie niezbędne do utrzymania zdrowia składniki odżywcze, witaminy i minerały. Dietetyk pokaże Ci, co robisz źle i pomoże zlikwidować złe nawyki oraz nabrać nowych, zdrowych przyzwyczajeń. Tylko sięgając po pomoc specjalisty, możesz mieć pewność, że Twoje odchudzanie będzie nie tylko skuteczne, ale i zdrowe. Wiem o tym wszystkim, dlatego pomogę Ci poznać możliwości własnego organizmu i uzyskać wymarzoną sylwetkę.

Droga do zdrowego odchudzania – dietetyk w Poznaniu

Wszystkich, którzy chcą zrzucić zbędne kilogramy – osoby dorosłe, dzieci i młodzież i osoby starsze, zapraszam na wstępną konsultację dietetyczną. Na podstawie zebranego wywiadu – dotyczącego stanu zdrowia, aktywności fizycznej i celów, a także na podstawie analizy składu ciała określimy, jaka dieta jest najlepsza dla Ciebie przygotuję dietę skrojoną na miarę Twoich potrzeb i możliwości. Na tej podstawie będziesz mógł rozpocząć odchudzanie nie tylko zdrowe, ale i przyjemne. Na konsultacje dietetyczne zapraszam każdego, kto chciałby zmienić sposób odżywiania. Poznań to miasto, w którym znajdują się moje gabinety, ale zapraszam do siebie również osoby spoza stolicy wielkopolski.