O mnie

Cześć, miło mi gościć Cię na mojej stronie. Nazywam się Łukasz Wiertel i jestem dietetykiem. Zarówno studia licencjackie, jak i magisterskie kończyłem na Wydziale Nauk o Żywności i Żywieniu na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Moja praca dyplomowa dotyczyła kwestii nawodnienia w sporcie, a jej wyniki zostały opublikowane w renomowanym czasopiśmie naukowym Science & Sports.

Od roku 2015 dietetyka przestała być dla mnie już tylko pasją, ale stała się również pracą zawodową. Od tego czasu prowadzę w Poznaniu gabinet. Zapraszam Cię do współpracy!

 

Moje spojrzenie na dietę

Mój styl pracy oraz podejście do tematu żywienia cały czas ulega ewolucji. Podstawę swojej wiedzy zdobyłem w czasie studiów, ale przez kolejne lata śledziłem badania naukowe, „modne” diety, a przede wszystkim efekty, jakie osiągały osoby, z którymi miałem przyjemność współpracować. Dzięki temu wiem, że sztywne zasady rzadko kiedy się sprawdzają. A już na pewno nie sprawdzają się długoterminowo.

 To, co przynosi najlepsze efekty to indywidualne podejście oraz ciągłe szukanie kompromisu pomiędzy idealnymi nawykami żywieniowymi, a oczekiwaniami, preferencjami i stylem życia pacjenta. Daleko mi do ekstremalnie rygorystycznego podejścia i z pewnością nie usłyszysz ode mnie, że nie możesz wyjść do restauracji na pizzę, a o lodach i grillu to nawet nie powinieneś myśleć. Staram się proponować takie rozwiązania, które będą do zaakceptowania nie tylko w czasie stosowania diety i naszej współpracy, ale przede wszystkim później – tylko w ten sposób można zmienić nawyki żywieniowe na stałe i utrzymywać osiągnięte rezultaty. 

Ja prywatnie

W tym miejscu powinienem pewnie napisać jakąś standardową regułkę. Coś w stylu: lubię podróże, gotować i czytać książki, a do tego interesuje się sportem.

Ale… Właśnie dokładnie tak jest. Uwielbiam podróżować, choć zazwyczaj i tak ląduję w górach. 

W wolnych chwilach zaczytuje się w kryminałach. Jo Nesbo, Czornyj, Gorzka, Chmielarz, Ćwirlej… moja lista książek „do przeczytania” jest zapełniona na najbliższe 74 lata. 

Lubię gotować, najczęściej inspiruje się kuchnią śródziemnomorską, choć staram się nie pomijać też zupełnie innych kierunków kulinarnych.

Przygotowanie posiłków sprawia mi przyjemność, jeśli dana potrawa spełnia 3 kryteria: smacznie, zdrowo, szybko. Popisowe danie? Każde z makaronem.

Sport. Największa i najważniejsza z moich pasji. Uwielbiam każdy rodzaj sportu, pod warunkiem, że da się go uprawiać na lądzie – sporty wodne i te w powietrzu, na wysokościach to nie moja bajka.

Najczęściej biegam. Biegam po lasach, biegam po górach, biegam z psem, biegam w biegach ulicznych. Biegam w zasadzie wszędzie, gdzie się da. Do tego zdarza się rower, siłownia, badminton i piłka nożna.


DIETETYK ŁUKASZ WIERTEL

Dietetyk Poznań, Święty Marcin 69/6
Dietetyk Kamionki, Dożynkowa 27/2
Dietetyk Online

KONTAKT:

505 513 560

kontakt@wiertel-dietetyk.pl

POLITYKA PRYWATNOŚCI

SOCIAL MEDIA

COPYRIGHT 2022 © ŁUKASZ WIERTEL