Oferta

                                                                                                                                                                                                   

ODCHUDZENIE.

Odchudzanie Poznań

 Nadwaga i otyłość stały się jednym z głównych problemów zdrowotnych naszych czasów. Prowadzą one do wielu chorób dietozależnych m.in. cukrzycy typu 2 i chorób sercowo-naczyniowych. Dlatego niezwykle ważna jest normalizacja masy ciała. Odpowiednio przygotowana, indywidualna dieta odchudzająca to gwarancja sukcesu i brak efektu jo-jo.

SPORTOWCY. Plany żywieniowe dla sportowców i osób running-573762-300x200aktywnych fizycznie uwzględniają indywidualne zapotrzebowanie wynikające m.in. z uprawianej dyscypliny sportu oraz okresu treningowego. W razie potrzeby opracowany zostaje także plan suplementacji. Odpowiednio zbilansowana dieta jest niezbędna do osiągania najwyższych wyników sportowych.

diabetes-528678

DIETA W ZDIAGNOZOWANYCH JEDNOSTKACH CHOROBOWYCH. Wiele chorób (m.in. cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, choroby przewodu pokarmowego, osteoporoza, choroby nerek i wątroby) wymaga specjalnych modyfikacji w sposobie odżywiania. Często wiąże się to z ograniczeniem lub nawet wyeliminowaniem niektórych grup produktów spożywczych. 

bite-off-383328_1920

DZIECI I MŁODZIEŻ. W ostatnich latach obserwuje się znaczny wzrost występowania nadwagi i otyłości u dzieci i młodzieży. Jednak sposób żywienia jest w tym wypadku inny niż u osób dorosłych. Okres wzrostu i dojrzewania charakteryzuje się zwiększonym zapotrzebowaniem na poszczególne składniki odżywcze, do tego dochodzą też nieco inne preferencje żywieniowe.

Żywienie kobiet w ciąży

KOBIETY W CIĄŻY. Zarówno kobiety w ciąży jak i karmiące naturalnie wymagają specjalnego postępowania dietetycznego, ponieważ prawidłowe odżywianie ma wtedy wpływ nie tylko na zdrowie matki, ale przede wszystkim na zdrowie  i prawidłowy rozwój dziecka. W tym okresie zwiększa się nie tylko zapotrzebowanie energetyczne, ale także zapotrzebowanie na witaminy i składniki mineralne.

bread-408214

DIETY ELIMINACYJNE. Czasem eliminacja całych grup produktów spożywczych jest nieunikniona – czy to ze względów zdrowotnych (nietolerancje i alergie pokarmowe), czy też np. poglądów etycznych (wegetarianizm). Znacznie jednak wzrasta wtedy ryzyko niedoborów składników odżywczych, dlatego tak ważne jest odpowiednie zbilansowanie diety i edukacja żywieniowa.


Oferuję również:

– prowadzenie warsztatów i szkoleń o tematyce żywienia i żywności

– przygotowywanie materiałów edukacyjnych dotyczących żywienia

– współpraca z lokalami gastronomicznymi i firmami cateringowymi